Aslan Atem

Aslan Atem (d. 1991), grekoromen stilde 77 kiloda mücadele eden ve Türkiye adına yarışan Ahıska Türkü asıllı bir güreşçidir.

Kariyeri
Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 80 kiloda mücadele eden milli sporcu Aslan Atem, finalde Rus güreşçi Ramazan Abacharaev’e karşı mücadele etti. Heyecan dolu bir müsabaka sonucunda, Aslan Atem 3-1’lik skorla dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

Letonya’nın Riga kentinde düzenlenen Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası’nda Grekoromen stilde 80 Kg’da mücadele eden Aslan Atem, final maçında Rus rakibi Ramazan Abacharaev ile karşı karşıya geldi. Müsabakada büyük bir çekişme yaşandı ve Aslan Atem 2-1’lik skorla galip gelerek Avrupa üçüncüsü oldu.

Sırbistan’ın Novi Sad kentinde düzenlenen Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası’nda ise Aslan Atem, üçüncülük-beşincilik maçında Polonyalı güreşçi Edgar Babayan ile mücadele etti. Zorlu bir müsabaka sonucunda Aslan Atem, rakibine karşı büyük bir dönüş yaparak 5-0 geri düştüğü müsabakayı 6-5 kazandı ve yine üçüncülük kürsüsüne çıkmayı başardı.

Aslan Atem, güreş kariyerinde elde ettiği bu başarılarla Ahıska Türkleri’nin gururu olmuş ve Türk güreşinin önemli temsilcilerinden biri olarak adından söz ettirmiştir.

Bilgiyi Paylaş:
Bir cevap yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *